Podlahové infratopení

Dlažba

Zřejmě nejznámějším a stále nejrozšířenějším systémem elektrického infra vytápění je podlahové topení pod dlažbu. Základním topným médiem je buď samotný topný odporový kabel nebo topná rohož, což je kabel fixovaný na tkanou rohož. Výhodou rohože je snadnější montáž a přesně definovaný výkon na plošný metr.

Podlahové infra topení pod dlažbou je velmi komfortní systém, který má hned několik výhod:

 • Příjemný pocit tepla od nohou
 • Rovnoměrné rozložení teploty na celou plochu vytápěné místnosti
 • Rychlý náběh topení
 • Vynikající regulace
 • Nízké pořizovací náklady
 • Levnější provoz o 20 – 30 % oproti běžným topným systémům
Přejít do eshopu
Infratopeni-podlahové
Infratopeni-podlahové

Temperování části podlahové plochy

Často jde o temperování chladné dlažby v určité části bytu nebo domu. Nejčastěji koupelna či kuchyň. Dlažba je pocitově chladná krytina, takže se velmi často temperuje její teplota pro příjemný pocit při pohybu na ní. Takové řešení se používá často v objektech, které již mají jiný topný systém a topné rohože nebo kabely se instalují jen jako součást menší rekonstrukce.

Velkoplošné vytápění

Dlažba je pro své odolné vlastnosti stále velmi oblíbena a právě systém elektrického velkoplošného vytápění z ní dělá také tepelně komfortní krytinu. Topná rohož nebo kabel se instaluje podle potřeby tepelné ztráty pod většinu plochy tak, aby byl výkon rozložen do velké plochy. Dlažba pak působí velmi příjemně a rozložení teploty v celé místnosti je rovnoměrné. U tohoto systému také nedochází téměř k žádnému rozdílu teplot u podlahy a u stropu. Tepelná pohoda je tak dosažena při nižším stupni než u běžných konvekčních topných systémů, což přináší velkou úsporu energií.

Infratopeni-podlahové
Infratopeni-podlahové
Podlahové infratopení

Plovoucí podlahy

V současné době se stále modernější a používanější podlahovou krytinou stává plovoucí podlaha. Častější variantou jsou podlahy laminátové, ale také dřevěné či vinylové podlahy je možno vytápět. Tedy jejich většinu. Rozhodnutí, zda je možno topení pod plovoucí podlahu umístit je vždy na výrobci krytiny. Instalace topné fólie je velmi jednoduchá a nevyžaduje speciální stavební připravenost. Vzhledem k tloušťce fólie, která je menší než 1 mm není třeba přizpůsobit výšku podlahy, což je velká výhoda především při rekonstrukci starších objektů.

Základní výhody elektrického vytápění pod plovoucí podlahou:

 • Příjemný pocit tepla od nohou
 • Rovnoměrné rozložení teploty na celou plochu vytápěné místnosti
 • Rychlý náběh topení
 • Vynikající regulace
 • Nízké pořizovací náklady
 • Levnější provoz o 20 – 30 % oproti běžným topným systémům
Přejít do eshopu
Infratopeni-podlahové
Infratopeni-podlahové

Z převážné většiny se tento systém využívá jako velkoplošné vytápění pod celou plochu plovoucí podlahy. Laminátové podlahy jsou pocitově poměrně chladné, takže je vhodné tento systém využít. Vznikne poté komfortní systém vytápění s velmi nízkými náklady na energii. Náběh topného systému je velmi pružný, takže celý systém je dobře regulovatelný.

Druhou variantou je možno doplnit stávající topný systém temperan pouze částí plovoucí podlahy. V případech, kdy již funguje stávající topný systém a pro lepší tepelnou pohodu je potřeba temperovat část podlahy, je tak možno umístit topnou fólii právě jen pod tuto část.

Infratopeni-podlahové
Infratopeni-podlahové

Eshop s infratopením

Nakupte v našem specializovaném e-shopu značkových výrobků českého výrobce Fenix. V přípradě potřeby
se na náš můžete obrátit. Rádi Vás provedeme
správným výběrem.

Více informací
Kompletní servis HODR Servis

Naše firma působí na trhu již od roku 1990. Od počátku se zabýváme topnou, měřící a regulační technikou. V tomto oboru zákazníkům poskytujeme ucelené služby od poradenské činnosti a vypracování projektu, přes prodej materiálu a zboží až po následný servis. To vše pro plynové kotle, elektrokotle, tepelná čerpadla a infratopení.

V našem týmu pracují odborníci, kteří se topnou technikou zabývají více než 20 let. Zastáváme tradiční osvědčené systémy, přesto pro Vás hledáme úspěšné novinky. Nabízíme ucelené služby od vypracování projektu, přes montáž až po následný servis. Systémům, kterým věříme, se věnujeme na 100 %. Požádejte nás o naše služby. S vděčností se o Vás postaráme.

Více informací
Kontaktní údaje Zeptejte se odborníka

Jsem specialista firmy HODR Servis. Rádi Vás obsloužíme na níže uvedeném kontaktu.