Infrakabiny s panely IRC

Infrakabiny

U infrakabiny se využívá sálavého tepla a pomocí infračerveného záření se cíleně prohřívá svalová tkáň uživatele až do hloubky přibližně 4 cm. Díky tomuto hlubokému prohřátí organismu dochází k intenzivnímu pocení již při nižší teplotě vzduchu než u klasických parních saun - po celou dobu pobytu v kabince se teplota vzduchu pohybuje v rozmezí od 30 do cca 50°C.

Naše infrakabiny využívají nejmodernější velkoplošné sálavé panely, které poskytují nejlepší rozložení sálaní do velké plochy a poskytují nejefektivnější prohřátí celého těla.

Infrakabinu lze využívat v delších intervalech, s cílem zbavit tělo škodlivých látek vyloučených při pocení, nebo i v kratších intervalech, jejichž účelem je prohřát svalovou tkáň před očekávanou fyzickou zátěží - svalovým strečinkem, posilováním, běháním, apod.

Náš nervový i endokrinní systém (vytvářející hormony) pro své fungování infračervenou energii potřebuje, jinak trpíme ztrátou energie a někdy i váhy, popudlivostí, zimomřivostí a větší potřebou spánku. Tu lze získat nejen ze slunečního záření, ale také právě při pobytu v infrakabině. Působení tepla a následné zvýšení tělesné teploty v takovém případě působí jako lék - simuluje horečku, tím aktivuje a posiluje imunitní systém.

Máte zájem o infrakabinu? Kontaktujte nás
Infrakabiny
Infrakabiny

Výhody infrakabiny

- Infračervené záření rychleji prohřívá pleť a teplo proniká i hlouběji do tkání, než teplo z horké páry

- Díky nižší teplotě vzduchu je vhodná i pro pacienty s kardiovaskulárním onemocněním nebo s onemocněním dýchacích cest

- Proti jiným typům výrazně nižší pořizovací náklady a minimální negativní vlivy na okolní prostředí - vlhkost

- Proti parním saunám jsou provozní náklady až o 1/2 menší (nižší teplota vzduchu , až 80% energie je využito k přímému prohřátí těla)

- Velkoplošné sálavé panely hřejí rovnoměrně v celé ploše a například proti keramickým zářičům, které mají výkon soustředěn do malé plochy o vysoké teplotě, podstatně lépe a rovnoměrněji prohřejí celé tělo)

- Minimální požadavky na prostor, lze umístit i do menších bytů.

- Jednoduchá montáž. Naše infrakabiny jsou konstruovány pro jednoduchou svépomocnou montáž.

Infrakabiny

Terapeutické účinky

- Posílení imunitního systému - zvýšení tělesné teploty během prohřátí v kabině vede k usmrcení bakterií a virů nebo u některých druhů alespoň k zastavení jejich reprodukčního systému

- Pasivní kardiovaskulární trénink - umožňuje trénink i lidem těžko se pohybujícím, vozíčkářům a všem dalším, kteří nemohou podstoupit cvičební zátěž. Je prokázáno, že stimulace infračerveným zářením je ideálním způsobem, jak trénovat kardiovaskulární kondici. Během ohřevu celého těla dochází ke zvýšení průtoku krve z 5,65-7,91litrů za minutu až do 14,69 litrů za minutu.

- Spalování kalorií - teplo pronikající do našeho těla v průběhu saunování přijímají krevní cévy uložené v tukové tkáni, tím se rozšiřují a lépe se prokrvují. Tukové kyseliny hromadící se v tukových buňkách jsou tímto procesem vyloučeny lymfatickým systémem z těla ven.

- Vyloučení toxických látek z těla - v infrakabině se vyloučí z těla třikrát více škodlivin než v klasické sauně a dochází k několikanásobně vyššímu množství vyloučených ve vodě nerozpustných látek.

- Prevence a léčba kožních onemocnění - zlepšuje prokrvení kůže, zpomaluje proces stárnutí kůže, zanechává kůži měkkou a hebkou, urychluje léčbu ekzémů, akné, popálenin, pořezání apod., otevřené rány se lépe hojí a zanechává menší jizvy.

- Relaxace a uvolnění - snižuje svalové napětí, snižuje ztuhlost končetin, mírní bolest, přispívá k odstraňování stresu.

Infrakabiny
Infrakabiny

Eshop s infratopením

Nakupte v našem specializovaném e-shopu značkových výrobků českého výrobce Fenix. V přípradě potřeby
se na náš můžete obrátit. Rádi Vás provedeme
správným výběrem.

Více informací
Kompletní servis HODR Servis

Naše firma působí na trhu již od roku 1990. Od počátku se zabýváme topnou, měřící a regulační technikou. V tomto oboru zákazníkům poskytujeme ucelené služby od poradenské činnosti a vypracování projektu, přes prodej materiálu a zboží až po následný servis. To vše pro plynové kotle, elektrokotle, tepelná čerpadla a infratopení.

V našem týmu pracují odborníci, kteří se topnou technikou zabývají více než 20 let. Zastáváme tradiční osvědčené systémy, přesto pro Vás hledáme úspěšné novinky. Nabízíme ucelené služby od vypracování projektu, přes montáž až po následný servis. Systémům, kterým věříme, se věnujeme na 100 %. Požádejte nás o naše služby. S vděčností se o Vás postaráme.

Více informací
Kontaktní údaje Zeptejte se odborníka

Jsem specialista firmy HODR Servis. Rádi Vás obsloužíme na níže uvedeném kontaktu.