Stropní infratopení

Stropní infrapanely

Stropní infrapanely jsou velmi oblíbeným systémem vytápění. Jedná se o elektrická sálavá topidla, která jsou svou konstrukcí určena k montáži na strop. Konstrukce stropních infrapanelů je uzpůsobena tak, aby jejich montáž byla vhodná pro většinu stavebních stropních materiálů. Stropní infrapanely lze díky nízké hmotnosti instalovat např. na sádrokartonové podhledy, díky kvalitním izolačním vlastnostem na hořlavé materiály, např. na dřevěný palubkový strop. Elektrické připojení pro stropní infrapanely je jednoduché a je třeba pouze přivést k infrapanelu napájecí kabel.

Vzhledem k nenáročné instalaci jsou stropní infrapanely velmi oblíbené a často využívané pro rekonstrukce starších objektů. Hlavní výhodou je stavební nenáročnost. Vzhledem k nízké pořizovací ceně jsou stropní infrapanely oblíbené také pro administrativní budovy, průmyslové objekty, rekreační objekty, ale i pro novostavby rodinných domů.

Stropní infrapanely se často využívají také k zónovému ohřevu. Zónový ohřev je výhodný v prostorách kde není požadavek na teplotu v celém prostoru objektu, ale pouze na lokálním pracovišti, např. pracovní stůl nebo montážní linka.

Přejít do eshopu
Stropní infrapanely
Stropní infrapanely

Nízkoteplotní stropní infrapanely

Jsou určeny k vytápění obytných a administrativních prostor. Maximální povrchová teplota je 110°C a doporučená montážní výška je 2,5 – 3 m. Konstrukce infrapanelu je navržena tak, aby nízkoteplotní infrapanely měly rovnou vyzařovací plochu, která zajistí sálání v úhlu 120°C.

Vysokoteplotní stropní infrapanely

Jsou určeny k vytápění průmyslových prostor. Maximální povrchová teplota je 350°C a doporučená montážní výška je 5 – 8 m. Konstrukce je obdobná jako u nízkoteplotních infrapanelů.

Stropní infrapanely
Stropní infrapanely
Stropní infratopení

Velkoplošné stropní infratopení

Jedná se o velmi komfortní variantu stropního vytápění, tzv. velkoplošné. Topné fólie mají nízký výkon na plošný metr, čímž se při instalaci dosáhne ideálního rozložení výkonu do velké plochy. Výhoda takového systému je v tom, že nikde necítíte žádné topné médium se silným tepelným výkonem v jednom místě, ale naopak příjemné teplo o stejné teplotě je rozprostřeno po celé místnosti. Jednoduše lze říci, že nepoznáte, že nějaké topení v místnosti je, ale přesto je vám příjemně teplo.

Přejít do eshopu
Stropní infrapanely
Stropní infrapanely

Velkoplošný systém je komfortní variantou stropního infratopení. Hlavní odlišností od stropních infrapanelů je nízký plošný výkon. Výkon potřebný k vytápění je zde rozložen do větší plochy než v případě stropních infrapanelů. Vzniká tím tak tzv. efekt „topení odnikud“, který se projevuje vysokým komfortem vnímání tepla. Zjednodušeně lze říci, že nelze poznat odkud teplo sálá, přesto je pocit tepla výrazný.

Topným médiem je topná uhlíková fólie, která se umístí do podhledové sádrokartonové konstrukce. Síla fólie je méně než 1 mm, a stropní infratopení tak nevyžaduje žádnou náročnost na konstrukční přípravu.

Velkoplošné infratopení je vhodné do všech obytných i administrativních novostaveb nebo rekonstrukcí, kde se instaluje sádrokartonový podhled. Tento systém působí velmi komfortním dojmem, kdy celý topný systém je ukryt v konstrukci a vizuálně jakkoliv neruší interiér objektu.

Velkoplošné infratopení je vhodné jako kombinace k podlahovému vytápění nebo jako samostatný topný systém v případě, že podlahová krytina má kvalitní tepelně-izolační vlastnosti, např. dřevo, koberec, marmoleum, apod. Případně v prostorách, kde není podlahové vytápění možné z dispozičních/technických důvodů, např. umístnění vestavěného nábytku, matrací, kobercových rohoží, izolačních podložek, apod.

Stropní infrapanely
Stropní infrapanely

Eshop s infratopením

Nakupte v našem specializovaném e-shopu značkových výrobků českého výrobce Fenix. V přípradě potřeby
se na náš můžete obrátit. Rádi Vás provedeme
správným výběrem.

Více informací
Kompletní servis HODR Servis

Naše firma působí na trhu již od roku 1990. Od počátku se zabýváme topnou, měřící a regulační technikou. V tomto oboru zákazníkům poskytujeme ucelené služby od poradenské činnosti a vypracování projektu, přes prodej materiálu a zboží až po následný servis. To vše pro plynové kotle, elektrokotle, tepelná čerpadla a infratopení.

V našem týmu pracují odborníci, kteří se topnou technikou zabývají více než 20 let. Zastáváme tradiční osvědčené systémy, přesto pro Vás hledáme úspěšné novinky. Nabízíme ucelené služby od vypracování projektu, přes montáž až po následný servis. Systémům, kterým věříme, se věnujeme na 100 %. Požádejte nás o naše služby. S vděčností se o Vás postaráme.

Více informací
Kontaktní údaje Zeptejte se odborníka

Jsem specialista firmy HODR Servis. Rádi Vás obsloužíme na níže uvedeném kontaktu.