Typy infratopení

Novostavby

Infratopení je nejlevnější topný systém pro všechny novostavby. Bez výjimky. Nejčastějším konkurenčním topným systémem je teplovodní vytápění s plynovým kotlem. Níže Vám nabízíme srovnání výhod a nevýhod obou systémů.

Pořizovací náklady

Ve srovnatelných variantách (radiátor / infrapanel, elektrické podlahové topení / teplovodní podlahové topení) je elektrické infratopení vždy levnější při pořízení. Dle varianty o 20 % až 50 %.

Provozní náklady

Provozní náklady elektrického infratopení jsou prokazatelně o 20 % - 30 % nižší než u plynového vytápění.

Náklady na údržbu systém

Tyto náklady bývají zřídkakdy kalkulovány při výběru topného systému. Jsou však těmi nejpodstatnějšími. Pravidelné servisní prohlídky, občasné opravy. To jsou pravidelné nemalé platby, které zatěžují rozpočet domácností rok co rok. A v neposlední řadě omezená životnost plynového kotle a náklady na jeho obnovu každých 15 – 20 let mohou pro mladou rodinu, která investuje do bydlení, představovat obrovskou sumu v řádu 500.000,--, kterou bude muset v budoucnu zaplatit. Infratopení žádné takové náklady neskrývá. Je zcela bezúdržbové a na podlahový systém topných rohoží nabízí český výrobce Fenix dokonce doživotní záruku.

Eshop s infratopením

Nakupte v našem specializovaném e-shopu značkových výrobků českého výrobce Fenix. V přípradě potřeby
se na náš můžete obrátit. Rádi Vás provedeme
správným výběrem.

Více informací
Kompletní servis HODR Servis

Naše firma působí na trhu již od roku 1990. Od počátku se zabýváme topnou, měřící a regulační technikou. V tomto oboru zákazníkům poskytujeme ucelené služby od poradenské činnosti a vypracování projektu, přes prodej materiálu a zboží až po následný servis. To vše pro plynové kotle, elektrokotle, tepelná čerpadla a infratopení.

V našem týmu pracují odborníci, kteří se topnou technikou zabývají více než 20 let. Zastáváme tradiční osvědčené systémy, přesto pro Vás hledáme úspěšné novinky. Nabízíme ucelené služby od vypracování projektu, přes montáž až po následný servis. Systémům, kterým věříme, se věnujeme na 100 %. Požádejte nás o naše služby. S vděčností se o Vás postaráme.

Více informací
Kontaktní údaje Zeptejte se odborníka

Jsem specialista firmy HODR Servis. Rádi Vás obsloužíme na níže uvedeném kontaktu.