Kontakty

HODR Servis s.r.o.

Staré Hradiště 403
533 52 Pardubice

IČ: 02875489
DIČ: CZ02875489


Tel.: +420 466 330 666
Tel.: +420 777 058 609

info@elektro-hodr.cz

K.B.: 107-7304780247/0100


kde nás najdete


společnost založena dne 8.4.2014, registrována u krajského soudu v Hradci Králové,
spisová značka C 33421
infrapanely - ilustrace grafiky - okraj

Novinky

11.02.2010
Jsme autorizovaný prodejce výrobků Fenix
[+]  více

09.09.2009
Vážení návštěvníci připravili jsme pro Vás tento specializovaný web. Dále jsme pro Vás spustili nový e-shop.

infrapanely - ilustrace grafiky - okraj

Články

Kompletní seznam všech našich článků zde ..

Zasílání aktuálních článků
a novinek na váš e-mail registrace zde ..
infrapanely - ilustrace grafiky - okraj
Spustili jsme pro Vás nový specializovaný e-shop na infratopení ...     vstupte zde ...


Infrapanely:

Infrapanely - Stropní infrapanely

Stropní infrapanely jsou velmi oblíbeným systémem vytápění. Jedná se o elektrická sálavá topidla, která jsou svou konstrukcí určena k montáži na strop. Konstrukce stropní infrapanelů je uzpůsobena tak, aby jejich montáž byla vhodná pro většinu stavebních stropních materiálů. Stropní infrapanely lze díky nízké hmotnosti instalovat např. na sádrokartonové podhledy, díky kvalitním izolačním vlastnostem na hořlavé materiály, např. na dřevěný palubkový strop. Elektrické připojení pro stropní infrapanely je jednoduché a je třeba pouze přivést k infrapanelu napájecí kabel.


Vzhledem k nenáročné instalaci jsou stropní infrapanely velmi oblíbené a často využívané pro rekonstrukce starších objektů. Hlavní výhodou je stavební nenáročnost. Vzhledem k nízké pořizovací ceně jsou stropní infrapanely oblíbené také pro administrativní budovy, průmyslové objekty, rekreační objekty, ale i pro novostavby rodinných domů.


Stropní infrapanely se často využívají také k zónovému ohřevu. Zónový ohřev je výhodný v prostorách kde není požadavek na teplotu v celém prostoru objektu, ale pouze na lokálním pracovišti, např. pracovní stůl nebo montážní linka.


infrapanely - stropní panely - 1 infrapanely - stropní panely - 2 infrapanely - stropní panely - 3

Dle použití se stropní infrapanely dodávají do dvou základních provedeních:


- Nízkoteplotní stropní infrapanely

  • jsou určeny k vytápění obytných a administrativních prostor. Maximální povrchová teplota je 110 ?C a doporučená montážní výška je 2,5 – 3 m. Konstrukce infrapanelu je navržena tak, aby nízkoteplotní infrapanely měly rovnou vyzařovací plochu, která zajistí sálání v úhlu 120 ?.

- Vysokoteplotní stropní infrapanely

  • jsou určeny k vytápění průmyslových prostor. Maximální povrchová teplota je 350 ?C a doporučená montážní výška je 5 – 8 m. Konstrukce je obdobná jako u nízkoteplotních infrapanelů.
Velkoplošné infratopení do sádrokartonových podhledů

Jedná se o velmi komfortní variantu stropního vytápění, tzv. velkoplošné. Topné fólie mají nízký výkon na plošný metr, čímž se při instalace dosáhne ideálního rozložení výkonu do velké plochy. Výhoda takového systému je v tom, že nikde necítíte žádné topné médium se silným tepelným výkonem v jednom místě, ale naopak příjemné teplo o stejné teplotě je rozprostřeno po celé místnosti. Jednoduše lze říci, že nepoznáte, že nějaké topení v místnosti je, ale přesto je vám příjemně teplo.


infrapanely - sadrokartonove podhledy - 1 infrapanely - sadrokartonove podhledy - 2 infrapanely - sadrokartonove podhledy - 3

Velkoplošný systém je komfortní variantou stropního infratopení. Hlavní odlišností od stropních infrapanelů je nízký plošný výkon. Výkon potřebný k vytápění je zde rozložen do větší plochy než v případě stropních infrapanelů. Vzniká tím tak tzv. efekt „topení odnikud“, který se projevuje vysokým komfortem vnímání tepla. Zjednodušeně lze říci, že nelze poznat odkud teplo sálá, přesto je pocit tepla výrazný.


Topným médiem je topná uhlíková fólie, která se umístí do podhledové sádrokartonové konstrukce. Síla fólie je méně než 1 mm, a stropní infratopení tak nevyžaduje žádnou náročnost na konstrukční přípravu.


Velkoplošné infratopení je vhodné do všech obytných i administrativních novostaveb nebo rekonstrukcí, kde se instaluje sádrokartonový podhled. Tento systém působí velmi komfortním dojmem, kdy celý topný systém je ukryt v konstrukci a vizuálně jakkoliv neruší interiér objektu.


Velkoplošné infratopení je vhodné jako kombinace k podlahovému vytápění nebo jako samostatný topný systém v případě, že podlahová krytina má kvalitní tepelně-izolační vlastnosti, např. dřevo, koberec, marmoleum, apod. Případně v prostorách, kde není podlahové vytápění možné z dispozičních či technických důvodů, např. umístnění vestavěného nábytku, matrací, kobercových rohoží, izolačních podložek, apod.

infrapanely - ilustrace grafiky - okraj


Články k sekci - Stropní infrapanely:

infrapanely - ilustrace grafiky - okraj

Kam dále ze sekce - Stropní infrapanely:

Zajímá Vás jiný sortiment, než Stropní infrapanely? Podívejte se do sekcí:

Také můžete navštívit náš e-shop nejen s infrapanely.

Potřebujete více informací o principu infratopení? Zde hledané informace naleznete.

Další služby a produkty mimo sekci stropní infrapanely:

infrapanely - ilustrace grafiky - okraj


TOPlist